Ubezpieczenia dla zwykłego człowieka są z reguły zagadnieniem dość zawiłym. Zalew informacji w internecie nie oznacza jeszcze, że poszukiwana odpowiedź będzie tą dobrą i jednoznaczną. Dlatego tak ważna i potrzebna jest pomoc doradców ubezpieczeniowych z zacięciem dziennikarskim.

 

To, co spędza sen z powiek wielu przyszłym klientom polis, uczy się w trzech literach – OWU – i oznacza Ogólne Warunki Ubezpieczenia. Właśnie tych kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt stron zapisanych drobną czcionką stanowi o jakości oferty, a to ubezpieczenia, na które się decydujemy. Nawet gdy chodzi o symboliczne kwoty rzędu 70 złotych miesięcznie warto uzyskać świadomość, czy ewentualna suma odszkodowania nie jest jedynie wartością czysto hipotetyczną. Jeśli tak, nasza składka będzie „wrzucana” jak do głębokiej studni bez nadziei na przełom w przyszłości.

 

Przeczytanie umowy ubezpieczeniowej to jedno a nie zawsze czynność ta kończy się powodzeniem ze względu na często używany język branżowy. Zrozumienie niektórych pojęć sprawia, że zakupiona polisa będzie produktem przydatnym, a nie tylko sprawiającym wrażenie przydatnego. Bo nie ma nic gorszego niż nieznajomość własnych praw i czerpania zysków z tego tytułu.

 

Mamy nadzieję, że treści prezentowane w sposób przystępny spełnią oczekiwanie zainteresowanie kupnem polisy, jak również posiadaczy ubezpieczenia. Ostrożności przecież – i świadomych decyzji – nigdy za wiele.